– Cieszcie się czasem spędzonym w szkole, zawierajcie przyjaźnie, bądźcie tu szczęśliwi – mówił prezydent Dariusz Wójtowicz podczas uroczystości pasowania na ucznia, która odbyła się w piątek 11 października w Szkole Podstawowej nr 3.
Życzenia pierwszakom i ich nauczycielom złożyli także m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik czy jeden z patronów szkoły, Kawaler Orderu Uśmiechu, Adam Plackowski.
Maluchy zaprezentowały krótki program artystyczny i nie kryły podekscytowania, gdy dyrektor Barbara Zawiślak pasowała ich na uczniów przy pomocy ogromnego ołówka. Świeżo upieczeni pierwszoklasiści odebrali też swoje pierwsze szkolne legitymacje.
Przypomnijmy, że w tym roku do grona uczniów dołączyło w sumie 688 młodych ludzi we wszystkich mysłowickich szkołach podstawowych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)






























