Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali w okolicy stacji Sosnowiec Jęzor 19-latka z Mysłowic, który kradł węgiel z usypu. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej w Mysłowicach. Dyżurnego SOK o osobach zbierających węgiel z usypu poinformował jeden z funkcjonariuszy tej służby, który akurat przejeżdżał tamtędy pociągiem. We wskazaną lokalizację niezwłocznie skierowano patrol SOK z Posterunku w Jaworznie Szczakowej. Kolejowi funkcjonariusze ujęli jednego z trzech sprawców kradzieży węgla z usypu.
Przy ujętym zabezpieczono ok. 2 000 kg. węgla (44 worki). Wobec ujętego użyto środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, celem udaremnienia ucieczki z miejsca zdarzenia. Odzyskane paliwo zwrócono pracownikom Sekcji Przewozów PKP Cargo w stacji Katowice Ligota.
Ujętego 19-latka z Mysłowic przekazano do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej w Mysłowicach, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


