Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował mercedesem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.
28 lipca około godziny 2.30 na ul. Fabrycznej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa.
– Kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec Sosnowca. Szybkie sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W toku dalszych czynności w saszetce należącej do 33-latka mundurowi znaleźli amfetaminę – wyjaśnia st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice.
Uwagę policjantów przykuły także znacznie powiększone źrenice u kierującego, co mogło świadczyć o zażyciu narkotyków.
– Mężczyzna odmówił jednak badania na obecność narkotyków w ślinie. Został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Jeśli wyniki potwierdzą obecność narkotyków, sosnowiczanin będzie dodatkowo odpowiadał za jazdę pod ich wpływem – dodaje.
Po zakończonych czynnościach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 5 lat więzienia.
Źródło: KMP Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












