„660 lat Mysłowic nad Przemszą” – pod takim hasłem Klub Ligi Morskiej i Rzecznej Flisacy i Gwarkowie znad Przemszy pw. św. Barbary organizuje piąty już flis na Przemszy. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
Tegoroczny flis będzie poświęcony budownicznym galarów z Chełmka. Kajakarze będą symbolicznie transportować węgiel, co było kiedyś codziennością na Przemszy. Przy okazji posprzątają też rzekę. 24-kilometrowa wyprawa zaplanowana jest na niedzielę 6 września. Każdy chętny może wziąć w niej udział.
– Start o godz. 11 z Trójkąta Trzech Cesarzy od strony Sosnowca, meta w Chełmku za kładką ok. godz. 15. Koszt od osoby: 40 zł, wpłata na konto Kajaki na Skawie. Niestety transport we własnym zakresie – informuje Jacek Paris z Flisaków i Gwarków znad Przemszy pw. św. Barbary.
Szczegóły organizacyjne znajdziecie na poniższym plakacie.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












