Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zmieniają sposób raportowania statystyk dotyczących COVID-19. Od 24 listopada wszystkie powiatowe i wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestają publikowania na swoich stronach danych dotyczących SARS-CoV-2.
Od początku epidemii powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne codziennie na swoich stronach internetowych publikowały informacje o liczbie osób, u których stwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa, osób poddanych kwarantannie domowej, osób hospitalizowanych, ozdrowieńców oraz zgonów.
W związku z decyzją resortu, dane te będą publikowane w sposób scentralizowany dla każdego województwa jedynie na stronie i w komunikatach Ministerstwa Zdrowia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












