Orkiestry dęte są nieodłącznym elementem kultury Śląska. Dawniej ich muzyka towarzyszyła ludziom na każdym etapie życia, od uroczystości państwowych, kościelnych i górniczych, po wesela i ostatnie pożegnanie. A tą, którą od stu lat reprezentuje nasze miasto, jest Orkiestra Dęta KWK Mysłowice-Wesoła. O jej historii opowiada kapelmistrz Mirosław Kaszuba.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












