Mnóstwo atrakcji plenerowych dla starszych i młodszych przygotowała fundacja 2xkochaj podczas sobotniego pikniku na Słupnej. Wydarzenie było pretekstem, by porozmawiać o depresji wśród dzieci i młodzieży.
Jak na rodzinny festyn przystało, nie zabrakło tańców, trampolin, dmuchańców, baniek mydlanych, animacji dla całych rodzin i smacznego poczęstunku. Było też malowanie buziek z Mysłowickim Detektywem Historycznym, wspinaczka z Harcerskim Klubem Taternickim czy stoisko Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej „Sparrow”.
Ale najważniejsze było tego dnia zwrócenie uwagi na problem depresji wśród dzieci i młodzieży. Mieszkańcy, którzy licznie odwiedzili piknik fundacji, mieli okazję wysłuchać wykładu psychoterapeutki Beaty Birnbach o tym, jak rozpoznać objawy choroby u swojego dziecka i jak je wspierać. Przez całe popołudnie była też możliwość skorzystania z pomocy psychologów, terapeutów dziecięcych, pedagogów oraz psychoterapeutów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)




























