6 października 2014 r. w kopalni Mysłowice-Wesoła, na poziomie 665 m, w rejonie ściany 560, doszło do zapalenia się metanu, w wyniku czego 5 górników straciło życie, a 26 zostało rannych. Dziś mija 7 lat od tych wydarzeń.
Rok po tragedii na budynku dyrekcji kopalni zawisła tablica upamiętniająca zmarłych górników. Od tej pory w każdą rocznicę składane są tu kwiaty i zapalane znicze. W dzisiejszych uroczystościach upamiętniających te tragiczne wydarzenia wzięli udział m.in. przedstawiciele władz kopalni, związków zawodowych i Katowickiego Holdingu Węglowego, ratownicy górniczy, prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz i jego zastępca Mateusz Targoś oraz mysłowiccy radni.
Foto: UM Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

























