19 listopada w Klubie Inicjatyw Lokalnych w Mysłowicach miał miejsce charytatywny wernisaż prac podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Skarbek”. Obrazy ciągle można tu oglądać, a co najważniejsze kupować, by wspomóc organizację.
Na wystawie można podziwiać dzieła podopiecznych stowarzyszenia, które powstają podczas zajęć na świetlicy terapeutyczno-integracyjnej. To obrazy m.in. malowane farbami czy rysowane węglem.
– Zajęcia plastyczne to dla osób z niepełnosprawnością umysłową forma terapii, możliwość wyrażenia siebie i emocji, których w inny sposób wyrazić nie potrafią – podkreślała podczas wernisażu Jadwiga Dedak, prezeska Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Skarbek”.
Swoje wiersze przeczytał przybyłym na wernisaż pan Janusz, podopieczny „Skarbka”. Wysłuchała ich m.in. założycielka i wieloletnia prezeska stowarzyszenia Olga Szwemin.
– Wspaniale, że możemy się spotkać i być tu razem. Po tym ciężkim czasie pandemii tego nam wszystkim było potrzeba – mówiła Olga Szwemin.
Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i czerwonych róż dla twórców prezentowanych prac.
W siedzibie KIL-u ciągle można obrazy zobaczyć, a co najważniejsze kupić, by wesprzeć działalność „Skarbka”. Więcej o stowarzyszeniu dowiecie się stąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)































