W Mysłowicach uczcili pamięć powstańców śląskich. W piątek uczestnicy Pierwszego Rajdu Szlakiem Powstań Śląskich wraz z przedstawicielami władz miasta złożyli kwiaty przy Tablicy Ofiar I Powstania Śląskiego.
Po oficjalnej uroczystości uczestnicy Rajdu w zwartym szyku kolumny motocyklistów udali się na teren Parku Słupna, gdzie odbędzie się piknik. Zaprezentują się tam Laryszoki, Morgowioki i Kosztowioki.
Na godzinę 17:15 organizatorzy zapraszają natomiast do Muzeum Miasta Mysłowice, gdzie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Mysłowice 1919″.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


