We wtorek władze miasta uczczą Święto Narodowe Trzeciego Maja i wybuch trzeciego powstania śląskiego. Do udziału we mszy i składania kwiatów w miejscach pamięci zachęcają wszystkich mieszkańców Mysłowic.
– Msza odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.30. Tuż po niej zapraszamy mieszkańców do indywidualnego składania kwiatów w mysłowickich miejscach pamięci, jak np. zbiorowa mogiła uczestników powstań na cmentarzu przy ul. Mikołowskiej czy tablica upamiętniająca 100-lecie wybuchu pierwszego powstania śląskiego w Powstańczej Strefie Pamięci – mówi Anna Górny, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













