W czerwcu to się nie udało, ale już wczoraj tak. Mysłowicka Rada Seniorów trzeciej kadencji podczas posiedzenia 18 września wybrała swoje prezydium.
Przypomnijmy, że wybory do MRS odbyły się w maju, a pierwsza sesja w czerwcu. Podczas inauguracyjnego posiedzenia zabrakło kilkoro radnych, przez co żaden z kandydatów na przewodniczącego nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, a obrady zostały przerwane. Wznowiono je podczas sesji 18 września i tym razem udało się wybrać zarząd rady seniorów. Przewodniczącą została Barbara Olszak, jej zastępczynią Bożenna Lewkowska, a sekretarzynią Danuta Macek.
Przypomnijmy, że Mysłowicka Rada Seniorów jest organem inicjatywnym oraz doradczym i opiniodawczym dla władz miejskich. Członkowie rady pełnią swoje funkcje społecznie, nie pobierając z tego tytułu diet lub wynagrodzenia. Kadencja rady trwa 4 lata.
W wyborach do MRS trzeciej kadencji odnotowano rekordową frekwencję: zagłosowało w nich 557 mysłowiczan. Nazwiska członków rady i podsumowanie majowych wyborów znajdziecie tutaj.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













