Mysłowicka Rada Seniorów obradowała na uroczystej sesji, do której okazją była pierwsza rocznica jej powstania. W obradach uczestniczył Edward Lasok, prezydent Mysłowic wraz ze współpracownikami oraz Wojciech Król, poseł na Sejm RP.
Obecne były też delegacje zaproszonych Rad Seniorów z Sosnowca, Katowic, Tych, Bytomia i Gliwic oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego i Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST” z Katowic.
Między uczestnikami sesji wywiązała się ożywiona dyskusja na tematy nurtujące środowisko seniorów i osób niepełnosprawnych głównie dotyczące geriatrii oraz opieki zdrowotnej. Dyskutowano też na temat bezpieczeństwa, zniżek dla seniorów i udogodnień architektonicznych dla niepełnosprawnych. Na zakończenie stwierdzono, że konieczne jest kontynuowanie wspólnych spotkań Rad Seniorów z miast sąsiedzkich.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


