W poniedziałek 18 grudnia w naszym mieście odbędzie się już 7. Mysłowicka konferencja dotycząca niskiej emisji i zagrożeń z nią związanych. Jakie tematy poruszą w tym roku prelegenci?
Podczas 7. Mysłowickiej konferencji dotyczącej niskiej emisji i zagrożeń z nią związanych będzie mowa m.in. o źródłach finansowania walki ze smogiem, odnawialnych źródłach energii czy edukacji klimatycznej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści np. z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Instytutu Technologii Paliw i Energii w Zabrzu czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wręczone zostaną także nagrody w miejskich konkursach „Pozwól złapać oddech” i „Ekokalendarz”.
Szczegółowy harmonogram konferencji znajdziecie na plakacie poniżej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













