Policjanci z mysłowickiej drogówki, po raz kolejny przeprowadzili działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”.
Mundurowi zwracali szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.
Stróże prawa ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Ponadto policjanci zachęcali pieszych, a także rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają ich bezpieczeństwo. Mało widoczni piesi i rowerzyści w trudnych warunkach nie mają szans w spotkaniu z samochodami.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












