Rozpoczęto inwestycję związaną z modernizacją przyziemia zabytkowego budynku Urzędu Miasta Mysłowice. Umowa na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa przyziemia zabytkowego budynku Urzędu Miasta Mysłowice wraz z jego renowacją i zmianą sposobu użytkowania na pomieszczenia biurowe” została podpisana 27 grudnia.
Prace wykona firma KAPIBARA z Knurowa za kwotę 3 144 512,20 zł, z czego niemal 2 000 000 zł pochodzi z ministerialnej dotacji. Planowany termin zakończenia inwestycji to 27 października 2026 roku.
– Inwestycja związana z przebudową przyziemia jest prowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj. Pierwszym etapem po podpisaniu umowy będzie wykonanie projektu budowlanego, dzięki któremu będzie można uzyskać pozwolenie na budowę. Prace projektowe muszą być uzgodnione ze Strażą Pożarną, Sanepidem i oczywiście z Konserwatorem Zabytków. Zadanie przewiduje adaptację pomieszczeń dawnej restauracji na pomieszczenia biurowe zgodnie z przepisami oraz dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Anna Górny, rzeczniczka mysłowickiego magistratu.
Inwestycja ma na celu poprawę dostępności urzędu dla mieszkańców, a także dostosowanie budynku do współczesnych wymogów i potrzeb użytkowników.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













