Pięć zastępów strażaków gasiło pożar w mieszkaniu przy ulicy Oświęcimskiej. Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 marca po godzinie 18.00. Jedna osoba z podejrzeniem podtrucia dymem została przewieziona do Szpitala nr 2 w Mysłowicach.
– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy przystąpili do gaszenia pożaru a następnie oddymienia i przewietrzenia pomieszczeń – relacjonuje st. kpt. Wojciech Chojnowski, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach. – Z mieszkania ewakuowano jedną osobę, którą przekazano ekipie pogotowia ratunkowego. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej niewłaściwa eksploatacja pieca grzewczego – dodaje Chojnowski.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











