Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do udziału w programie priorytetowym „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.
Program ma na celu wsparcie w budowie przydomowych oczyszczalni ścieków dla osiedli mieszkaniowych, domów wielo- lub jednorodzinnych oraz małych miejscowości o zabudowie obrzeżnej, a także łączeń sieci kanalizacyjnych. Dofinansowanie skierowane jest do osób fizycznych i przeznaczone na zakup oraz montaż przydomowych oczyszczalni.
Wnioski można składać do 29 października 2027 roku lub do wyczerpania środków. Nabór realizowany jest w ramach Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



