4 kwietnia z inicjatywy Parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach odbyło się w Szybie Bończyk spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi – dziennikarką i autorką książek, od lat mieszkającą w Watykanie.
Rozmowę z gościem poprowadził ks. Daniel Starzyczny. Część artystyczną otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Skrzypcowa z Morgów oraz zespół Małe Szwarne Dziołszki, wykonując utwory klasyczne i pieśni papieskie. Spotkanie odbyło się w przestrzeni Szybu Bończyk i zgromadziło pełną salę uczestników.
O oprawę wydarzenia zadbali Adrian Sroka wraz z synem Tomaszem, a całe spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Urszuli i Krzysztofa Jamrozych. Wypełniona po brzegi sala potwierdziła duże zainteresowanie mieszkańców.


























![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













