2 maja, punktualnie o godzinie 10:00, na mysłowickiej Promenadzie odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm RP w 2004 roku i obchodzony jest właśnie 2 maja – między Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3 Maja. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz okazanie szacunku dla jednego z najważniejszych symboli narodowych – biało-czerwonej flagi.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz, wiceprezydenci Wojciech Chmiel i Mateusz Targoś, przedstawiciele lokalnych szkół, mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Podczas ceremonii na maszt uroczyście wciągnięto biało-czerwoną flagę, a uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn narodowy.























![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


