W najbliższą niedzielę, 18 maja, mieszkańcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską.
Niedziela będzie dniem o ogromnym znaczeniu, w którym zdecydujemy o przyszłym liderze naszego państwa – podkreśla Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM. Jak dodaje, podobne rozwiązanie zastosowano podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, co spotkało się z pozytywnym odbiorem.
Bezpłatne przejazdy mają pomóc zwłaszcza tym osobom, które głosują w miejscach zameldowania oddalonych od aktualnego miejsca zamieszkania lub których lokale wyborcze znajdują się poza bezpośrednim sąsiedztwem.
Co ważne, aby skorzystać z darmowego transportu 18 maja, nie trzeba będzie okazywać żadnych dokumentów ani zaświadczeń. GZM zapowiada również, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów, bezpłatna komunikacja zostanie powtórzona.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













