Miniony weekend upłynął pod znakiem słonecznej pogody, która zachęciła wielu miłośników motocykli, skuterów i quadów do wyruszenia na drogi. W odpowiedzi na zwiększony ruch jednośladów, mysłowicka drogówka przeprowadziła działania pod hasłem „Motocykl i quad”.
Podczas dwudniowej akcji policjanci skupili się na sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów, ich wyposażenia oraz uprawnień kierowców. W sumie skontrolowano kilkudziesięciu użytkowników jednośladów i quadów.
Nie zabrakło również rozmów profilaktycznych. Policjanci przypominali motocyklistom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












