W piątek, 15 sierpnia, o godzinie 9.00 w Mysłowicach rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego połączone z Rocznicą Powstań Śląskich. Prezydent miasta, Dariusz Wójtowicz, zachęcił mieszkańców do udziału we wspólnym składaniu kwiatów w miejscach upamiętniających bohaterów narodowych.
W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, radni, przedstawiciele straży miejskiej, mysłowickich placówek oświatowych, Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Mysłowickiej Rady Seniorów. Kwiaty złożono pod tablicą upamiętniającą 100-lecie I Powstania Śląskiego przy ul. Bytomskiej, Pomniku ku czci żołnierzy 23 Batalionu Saperów Śląskich, przy ul. Powstańców, obok Szkoły Jezuickiej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)





























