W dzielnicy Wesoła planowana jest duża inwestycja mieszkaniowa. Śląsko–Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa przygotowuje projekt osiedla, które obejmie około 90 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.
Teren inwestycji wyznaczono przy ul. Harcerzy Śląskich – zarówno dojazd, jak i wjazd na osiedle będzie poprowadzony właśnie stamtąd. Zabudowa ma powstać na działkach o numerach 57, 59, 60 oraz 903/58. Domy, zaprojektowane w formie bliźniaków, będą miały powierzchnię od około 125 do 170 m² i wszystkie zostaną wyposażone w garaże.
– Aktualnie inwestycja znajduje się na etapie prac projektowych i na ten moment nie został określony termin rozpoczęcia budowy. Domy będą przeznaczone na rynek komercyjny – informuje Hanna Napora ze Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej.
Śląsko–Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa działa w ośmiu miastach regionu. W Mysłowicach administruje budynkami m.in. w dzielnicach Piasek, Bończyk, Brzezinka i Larysz.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













