Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4 w Mysłowicach wzięli udział w lekcji bezpieczeństwa. Odwiedził ich dzielnicowy z Janowa, który w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiał z dziećmi o zasadach poruszania się po drogach i o tym, jak unikać zagrożeń.
Mundurowy wyjaśniał, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, przypomniał o konieczności noszenia odblasków i ostrzegał przed kontaktami z nieznajomymi. Uczniowie poznali także numery alarmowe oraz zasady korzystania z nich w nagłych sytuacjach.
Dzieci mogły też z bliska obejrzeć radiowóz, dowiedzieć się więcej o codziennej pracy policji i zrobić wspólne zdjęcia.
Dzielnicowy podkreślał, że takie działania profilaktyczne są ważnym elementem budowania świadomości najmłodszych i pomagają im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












