Mysłowice szykują się na ekologiczne święto – już wkrótce mieszkańcy spotkają się na ekopikniku pełnym warsztatów i zielonych inspiracji.
19 września w Mysłowicach odbędzie się zielone święto – społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki zorganizowała Ekopiknik. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi uczestników na dbanie o otaczające nas środowisko oraz pielęgnowanie przyrody.
W programie znajdziemy między innymi dwa ekowykłady, ekowarsztaty, grę terenową, atrakcje dla najmłodszych, grill oraz koncert.
Wydarzenie udało się zorganizować dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, którą otrzymało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO „Kościuszko” w Mysłowicach.
Ekopiknik odbędzie się w Dzielnicowym Centrum Rekreacji Pokoleniowej przy ulicy Armii Krajowej i ul. Mickiewicza, potrwa od godziny 10:00 do godziny 14:00.
Małgorzata Owsianik
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













