Nielegalne wysypisko w centrum miasta przestało straszyć. Dzięki zastosowaniu nadzwyczajnych przepisów prawnych miasto mogło zareagować tam, gdzie zawiodły standardowe procedury.
Budynek przy ul. Żwirki i Wigury 3 od dłuższego czasu był w fatalnym stanie technicznym, a na jego terenie gromadziły się olbrzymie ilości śmieci. Ponieważ sprawy własnościowe pozostają nieuregulowane, po śmierci właścicielki spadkobiercy mieszkają najprawdopodobniej za granicą, kontakt z nimi okazał się niemożliwy. W tej sytuacji urzędnicy sięgnęli po przepisy, które pozwalają działać w przypadku zagrożenia dla mieszkańców i otoczenia.
Na polecenie prezydenta Mysłowic i na prośbę radnych, na miejsce skierowano pracowników Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice. Załoga ZOMM uprzątnęła teren oraz zabezpieczyła okna i drzwi, aby uniemożliwić ponowne zaśmiecanie i dostęp osób postronnych. Wcześniej obiekt został skontrolowany przez strażników miejskich.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



