Już 11 października o godzinie 17:00 w Filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Dziećkowicach odbędzie się trzecia edycja wydarzenia „Swojskie Dziećkowice”.
Jednym z głównych punktów programu będzie konkurs na swojskie specjały. Uczestnicy mogą zgłaszać najróżniejsze domowe wyroby, od konfitur, soków i miodów, po chleby, ciasta, wędliny czy nalewki. Każda z potraw zostanie oceniona przez komisję konkursową, która zwróci uwagę na smak, jakość oraz autentyczność i tradycyjny charakter przygotowanych smakołyków.
Zgłoszone produkty należy dostarczyć do filii MOK w Dziećkowicach w dniu wydarzenia, między godziną 8:00 a 11:00.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











