Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters podkom. Paweł Jankowski zdobył siedem medali. W jednej z konkurencji ustanowił także nowy rekord kraju.
Reprezentant mysłowickiej komendy, podkom. Paweł Jankowski, na co dzień pełniący służbę w patrolówce, po raz kolejny udowodnił, że potrafi łączyć służbę z imponującymi osiągnięciami sportowymi. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters, które odbywały się od 14 do 16 listopada w Gliwicach, policjant zdobył cztery złote i trzy srebrne medale, osiągając następujące wyniki:
- Złoty medal w kategorii wiekowej 30-34 lat na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 25,42 s,
- Złoty medal w kategorii wiekowej 30-34 lat na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 56,45 s; (ustanawiając nowy rekord Polski masters w tej kategorii wiekowej),
- Srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lat na dystansie 100 metrów stylem dowolnym z rezultatem 51,10 s,
- Srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lat na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z rezultatem 23,60 s,
- Złoty medal w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym mężczyzn,
- Złoty medal w sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym mężczyzn,
- Srebrny medal w sztafecie mieszanej 4×50 metrów stylem zmiennym.
Więcej o sukcesach sportowych podkom. Pawła Jankowskiego możecie przeczytać tutaj (Mysłowicki policjant czterokrotnym mistrzem Polski w pływaniu, Mysłowicki policjant wywalczył złote medale na zawodach pływackich, Kolejne sportowe sukcesy sierż. Jankowskiego, Kolejne medale w kolekcji sierż. Jankowskiego, Policjant z Mysłowic czterokrotnym mistrzem Polski w pływaniu, Starszy sierżant Jankowski mistrzem i podwójnym wicemistrzem Śląska, Mysłowicki policjant znów najlepszy w pływaniu,Mysłowicki policjant ponownie został 4-krotnym Mistrzem Polski w pływaniu)
Źródło: KMP w Mysłowicach















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












