W hali MOSiR na Bończyku zapoczątkowano Mysłowicką Ligę Orlika. To nowy projekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Mamy turniej siatkówki, teraz zrobimy piłki nożnej. Są różne inicjatywy też na zewnątrz, jeśli chodzi o lodowisko, więc staramy się jak najwięcej zrobić tutaj dla dzieci i młodzieży – informuje Paweł Gawęda, zastępca dyrektora MOSiR Mysłowice.
Rozpoczęliśmy Mysłowicką Ligę Orlika. W naszym turnieju bierze udział 12 drużyn z Mysłowic, Jaworzna, Sosnowca oraz Katowic. Podczas każdego turnieju każdy z zespołów rozegra trzy spotkania – dodaje Jakub Szatan z MOSiR Mysłowice
Takie zawody to dobre przetarcie dla młodych piłkarek i piłkarzy.
Nie ma okresu ligowego, więc fajna okazja dla dzieciaków, żeby trochę porywalizować i pograć. Dla mnie najważniejsze jest, żeby oni mieli z tego frajdę, bo jeszcze są w takim wieku, że ma ich to po prostu cieszyć. Nie ma tutaj żadnej presji na wynik i tak dalej. Oni mają się rozwijać, chcieć grać w piłkę- mówi Filip Wrzał-Kosowski, trener Górnika 09 Mysłowice.
Mysłowice się genialnie rozwijają pod względem piłki. Dzieci jest coraz więcej we wszystkich klubach. Nie tylko w jednym tak naprawdę, to widać. Ale dlatego, że kluby ze sobą współpracują i to jest fantastyczne. No i miasto cudownie pomaga, to też jest fantastyczne – dodaje Adrian Szpiech, koordynator Lechii 06 Mysłowice.
Dzisiejszy turniej to można powiedzieć, że to pierwsza eliminacja. Tych turniejów ma być pięć. Między innymi jeden będzie odbywał się podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









