22 marca o godz. 17:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 odbędzie się koncert „Trele Frelek. Pieśni i pieśniczki o Śląsku teroznym”.
Program wydarzenia oparto na pieśniach ze zbiorów Adolfa Dygacza. Pierwszą część wypełnią autorskie reinterpretacje tradycyjnych utworów, druga przyniesie piosenki napisane po śląsku, inspirowane historiami kobiet uczestniczących w warsztatach pieśniarskich, które odbyły się w czerwcu w Chorzowie.
Koncert skupia się na doświadczeniach kobiet. Między utworami pojawią się formy narracyjne – listy i dialogi powstałe na bazie improwizacji oraz opowieści zebranych podczas warsztatów. Całość zostanie zaprezentowana w języku śląskim.
Na scenie wystąpią wokalistki: Karolina Biedroń-Federowicz, Antonina Federowicz-Biedroń, Żaneta Górecka, Katarzyna Hora i Marta Wiśniewska-Slabik. Towarzyszyć im będą muzycy: Weronika Babij (altówka, skrzypce), Krzysztof Głuch Jr (gitara, bęben) oraz Michał Marzetz (trąbka, sakshorn, gitara, elektronika).
Bilety w cenie 40 zł.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













