Kilka tygodni po pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Przybosia życie jednej z rodzin wciąż dalekie jest od normalności. Choć rozpoczęto już prace remontowe, skala zniszczeń sprawia, że przed poszkodowanymi jeszcze długa droga do odzyskania poczucia bezpieczeństwa. Z pomocą ponownie rusza Fundacja Bajtel – Mysłowice Pomagają, która apeluje o wsparcie rzeczowe.
Do dramatycznych wydarzeń doszło 4 marca 2026 roku. Ogień poważnie uszkodził budynek, niszcząc znaczną część jego wnętrza oraz wyposażenia. Wiele rzeczy nie nadawało się już do użytku i musiało zostać usunięte. Dla domowników oznacza to konieczność przeprowadzenia kosztownego i czasochłonnego remontu.
Zaraz po pożarze uruchomiono zbiórkę internetową, która spotkała się z dużym odzewem. Dzięki zaangażowaniu darczyńców udało się zgromadzić ponad 65 tysięcy złotych. To ważne wsparcie, które pozwoliło ruszyć z pierwszymi pracami, jednak potrzeby nadal są ogromne.
Obecnie trwa gruntowna odbudowa zniszczonych pomieszczeń. Ściany zostały skute, a wnętrza wymagają praktycznie wykonania od podstaw. W związku z tym organizatorzy akcji proszą o przekazywanie materiałów niezbędnych do dalszych prac. Na liście najbardziej potrzebnych znajdują się m.in.:
- płyty kartonowo-gipsowe
- profile UD 30 i CD 60
- kleje montażowe i do płytek
- przewody elektryczne
- gips (np. Vario)
- fizeliny
- piany montażowe
- folie zabezpieczające
- tektura w rolkach
- taśmy malarskie
Każda, nawet najmniejsza pomoc, może przyspieszyć odbudowę i pomóc rodzinie wrócić do codzienności.
Wciąż można także wesprzeć zbiórkę finansową prowadzoną za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)







![[TYLKO U NAS] Bóg mówi do nas „sprawdzam”.](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2026/04/Screenshot_20260404_172052_Chrome-1-218x150.jpg)






