24 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Małej M2 w Mysłowicki Ośrodek Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Pasja w kolorze”.

Ekspozycja prezentuje prace dwóch mysłowickich seniorek – Janiny Bimczok i Aliny Szołtys. Obie artystki rozwijają swoje umiejętności podczas zajęć malarstwa i rysunku w Mysłowickim Ośrodku Kultury, gdzie pracują pod kierunkiem plastyczki Ewy Borówki. Wspólna przestrzeń pracy stała się dla nich miejscem wymiany doświadczeń i inspiracji.

Janina Bimczok pochodzi z Mysłowic-Dziećkowic, obecnie mieszka w Brzezince. Malować zaczęła po 60 roku życia, początkowo w technice akwareli. Obecnie najczęściej tworzy akrylem na płótnie. W jej pracach dominują pejzaże, kwiaty oraz kopie dzieł znanych mistrzów. Jej obrazy były prezentowane m.in. w Mysłowickim Ośrodku Kultury oraz w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Alina Szołtys po zakończeniu pracy zawodowej jako pracownik biurowy rozpoczęła rozwijanie swojej pasji artystycznej. Od dłuższego czasu uczestniczy w zajęciach malarskich w MOK. Tworzy głównie w technice akrylu na płótnie. W jej twórczości dominują motywy kwiatowe oraz kompozycje oparte na kolorze i harmonii.

Wystawa „Pasja w kolorze” prezentuje prace będące zapisem wrażliwości i indywidualnego spojrzenia autorek na świat, a także efektem ich wspólnej pracy i rozwoju artystycznego.