24 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Małej M2 w Mysłowicki Ośrodek Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Pasja w kolorze”.
Ekspozycja prezentuje prace dwóch mysłowickich seniorek – Janiny Bimczok i Aliny Szołtys. Obie artystki rozwijają swoje umiejętności podczas zajęć malarstwa i rysunku w Mysłowickim Ośrodku Kultury, gdzie pracują pod kierunkiem plastyczki Ewy Borówki. Wspólna przestrzeń pracy stała się dla nich miejscem wymiany doświadczeń i inspiracji.
Janina Bimczok pochodzi z Mysłowic-Dziećkowic, obecnie mieszka w Brzezince. Malować zaczęła po 60 roku życia, początkowo w technice akwareli. Obecnie najczęściej tworzy akrylem na płótnie. W jej pracach dominują pejzaże, kwiaty oraz kopie dzieł znanych mistrzów. Jej obrazy były prezentowane m.in. w Mysłowickim Ośrodku Kultury oraz w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.
Alina Szołtys po zakończeniu pracy zawodowej jako pracownik biurowy rozpoczęła rozwijanie swojej pasji artystycznej. Od dłuższego czasu uczestniczy w zajęciach malarskich w MOK. Tworzy głównie w technice akrylu na płótnie. W jej twórczości dominują motywy kwiatowe oraz kompozycje oparte na kolorze i harmonii.
Wystawa „Pasja w kolorze” prezentuje prace będące zapisem wrażliwości i indywidualnego spojrzenia autorek na świat, a także efektem ich wspólnej pracy i rozwoju artystycznego.



















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













