Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Mysłowice zakończyła się jednogłośnym przyjęciem obu uchwał dotyczących sytuacji finansowej Szpital nr 2 w Mysłowicach.

Obrady, które odbyły się 29 kwietnia o godzinie 18:00, były w całości poświęcone kondycji finansowej miejskiej lecznicy. Radni procedowali nad dwoma projektami uchwał.

Pierwsza z nich dotyczyła pokrycia części straty netto szpitala za rok obrotowy 2024. Ostatecznie rada wyraziła zgodę na przekazanie 2,5 mln zł.

Druga uchwała zakładała zmiany w budżecie miasta na 2026 rok, niezbędne do zabezpieczenia środków na wsparcie lecznicy.

Oba projekty zostały przyjęte jednogłośnie – wszyscy obecni radni opowiedzieli się „za”. Decyzje te mają umożliwić częściowe ustabilizowanie sytuacji finansowej szpitala i zapewnienie ciągłości jego funkcjonowania.