Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali 40-letniego mieszkańca Mysłowic, który we wtorek przejechał przez przejazd kolejowy przy ul. Gagarina mimo czerwonego światła. Jak się okazało podczas kontroli, mężczyzna był również pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło 19 maja około godziny 12.15. Funkcjonariusze patrolujący miasto na motocyklach zatrzymali się przed zamkniętym przejazdem kolejowym, stojąc bezpośrednio za Mercedesem kierowanym przez mieszkańca Mysłowic.
Według relacji policjantów, kierowca ruszył natychmiast po podniesieniu zapór, ignorując nadal świecące czerwone światło sygnalizatora. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.
W trakcie interwencji 40-latek tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. Nie zgodził się jednak przyjąć mandatu karnego, dlatego policjanci zapowiedzieli skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.
Podczas dalszych czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu, co oznacza stan nietrzeźwości.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O dalszych konsekwencjach — zarówno za przejazd przez przejazd kolejowy mimo czerwonego światła, jak i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu — zdecyduje sąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



