Do Mysłowic dotarli już uczestnicy projektu wyszehradzkiego realizowanego we współpracy partnerów z Polski, Czech i Słowacji.

Po zakwaterowaniu młodzi muzycy wzięli udział w wieczorze integracyjnym zorganizowanym w Centralnym Muzeum Pożarnictwa. Spotkanie upłynęło w atmosferze wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Uczestnicy zatańczyli również poloneza, a na miejscu czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz.

Przed młodymi artystami kolejne dni wypełnione warsztatami, próbami i wspólną pracą nad repertuarem. Projekt jest okazją do wymiany doświadczeń, poznawania kultur sąsiednich krajów oraz budowania międzynarodowych relacji poprzez muzykę.

Finałem przedsięwzięcia będzie koncert z okazji Międzynarodowego Święta Muzyki.

Organizatorzy zapraszają na występ młodych artystów z Polski, Czech i Słowacji, który odbędzie się 12 czerwca o godz. 17.30 w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Wstęp jest bezpłatny.