Do Mysłowic dotarli już uczestnicy projektu wyszehradzkiego realizowanego we współpracy partnerów z Polski, Czech i Słowacji.
Po zakwaterowaniu młodzi muzycy wzięli udział w wieczorze integracyjnym zorganizowanym w Centralnym Muzeum Pożarnictwa. Spotkanie upłynęło w atmosferze wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Uczestnicy zatańczyli również poloneza, a na miejscu czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych Amadeusz.
Przed młodymi artystami kolejne dni wypełnione warsztatami, próbami i wspólną pracą nad repertuarem. Projekt jest okazją do wymiany doświadczeń, poznawania kultur sąsiednich krajów oraz budowania międzynarodowych relacji poprzez muzykę.
Finałem przedsięwzięcia będzie koncert z okazji Międzynarodowego Święta Muzyki.
Organizatorzy zapraszają na występ młodych artystów z Polski, Czech i Słowacji, który odbędzie się 12 czerwca o godz. 17.30 w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Wstęp jest bezpłatny.





















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












