Już dziś, 19 czerwca, o godz. 17.30 w Galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Krajobrazy”, podsumowującej sezon artystyczny 2025/2026 Pracowni Malarskiej prowadzonej przez Ewę Borówkę.
Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace uczestników pięciu grup artystycznych obejmujących dzieci, młodzież i dorosłych. Tegorocznym tematem przewodnim są krajobrazy – jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów w historii malarstwa.
Wystawa prezentuje różnorodne interpretacje natury i przestrzeni. Wśród prac znaleźć można pejzaże inspirowane rzeczywistymi miejscami, a także kompozycje bardziej symboliczne i nastrojowe. Autorzy przedstawiają m.in. łąki, lasy, jeziora, górskie panoramy, miejskie zakątki oraz miejsca istniejące wyłącznie w wyobraźni.
Ekspozycja stanowi podsumowanie całorocznej pracy uczestników pracowni i prezentuje efekty ich rozwoju artystycznego, zdobywania nowych umiejętności oraz poszukiwań twórczych. Różnorodność wieku autorów sprawia, że wystawa łączy dziecięcą spontaniczność, młodzieńczą wrażliwość i doświadczenie dorosłych twórców.
Wernisaż odbędzie się w Galerii M2 przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia w siedzibie Mysłowickiego Ośrodka Kultury.





















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












