Siatkarskie Ośrodki Szkolne tzw. S.O.S., powołane z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi, od sierpnia 2012 roku skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym. Od roku szkolnego 2013 Szkolny Ośrodek Siatkarski funkcjonuje przy Gimnazjum nr 1. O cele i zadania ośrodka pytamy dyrektora placówki Lucynę Stelmach.
{mp4remote}/images/itvm/2014/04/gitvm-stelmach.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


