Międzynarodowe Święto Klasy Robotniczej jest obchodzone od 1890 roku, corocznie 1-go maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku. W Polskiej Rzeczpospolitej Ludowe to święto nieodłącznie związane było z majowym pochodem, któremu towarzyszyła bogata oprawa propagandowa. Uczestnictwo w pochodach było masowe, prezentowano na nich dokonania krajowej produkcji i hasła o treści politycznej – nie inaczej było w Mysłowicach.
[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=fy3pePkVseg&feature=youtu.be” /]















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)







