W niedzielę 25 września odbędzie się skromna uroczystość poświęcenia monumentu, który powstał niedawno w okolicy boiska sportowego i parkingu przy budynku Wielka Skotnica 32. Krzyż poświęci o godzinie 15:30 ks. Rafał Ryszka, proboszcz parafii Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, z której to wypłynęła ta inicjatywa.
Budowa została zrealizowana na terenie Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Stanął tam wznoszący się na wysokość trzech metrów krzyż wyłożony granitem. U jego piedestału postawiono tablicę przedstawiającą jeden z chrześcijańskich symboli – rybę, wewnątrz której widnieje cytat Jana Pawła II. Fundatorem monumentu jest parafia z Bończyka.
Krzyż zaprojektowany przez architekta Jarosława Jakóbka ma upamiętniać trzy ważne wydarzenia, które miały miejsce w bieżącym roku. Są to: Światowe Dni Młodzieży, 1050 rocznica chrztu Polski oraz Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Budowa odbyła się za zgodą zarządcy terenu, Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












