Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkie chętne duety siatkarskie (zarówno młodzież, jak i dorosłych), do udziału w Otwartych Mistrzostwach Mysłowic w siatkówce plażowej.
Tak jak i w latach poprzednich, rozgrywki odbywać się będą na piaszczystych boiskach Ośrodka Sportów Letnich MOSiR w Parku Słupna przy ul. Stadionowej. W rozgrywkach przewidzianych jest łącznie pięć turniejów, które planowane są w następujące soboty wakacji:
- 19 lipca – II turniej kwalifikacyjny
- 2 sierpnia – III turniej kwalifikacyjny
- 9 sierpnia – IV turniej kwalifikacyjnych
- 23 sierpnia – TURNIEJ FINAŁOWY
W turniejach mogą brać udział nie tylko mieszkańcy Mysłowic. Warunek – tylko te osoby (zarówno kobiety, jak i mężczyźni), którzy nie posiadają punktów rankingowych w mistrzostwach Ślaska i Mistrzostwach kraju oraz uiszczą przed każdym turniejem symboliczną opłatę wpisową, wynoszącą 3,- zł/1 osoba.
Zapisy odbywać się będą każdorazowo w Ośrodku Sportów letnich w dniu turnieju, w godz. 9:30 – 10:00, a system rozgrywek – tzw. brazylijski. Rozgrywki prowadzone będą oddzielnie dla kobiet, jak i mężczyzn, a w przypadku zgłoszenia się tzw. mikstu (para mieszana), para taka kwalifikowana będzie do turnieju męskiego. Zasady punktacji, ilości drużyn w rozgrywkach finałowych i inne informacje, zawiera regulamin.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


