Do 31 października w filii MOK na Janowie (ul. Janowska 2) trwa wystawa fotografii Michała Ciepłego, który brał udział w 5 wyprawach polarnych Uniwersytetu Śląskiego na Spitsbergen i przywiózł stamtąd wyjątkowe zdjęcia.
Wystawa została zorganizowana w ramach 15 edycji odbywającego się w dziewięciu śląskich miastach Festiwalu Nordalia.
Michał Ciepły jest magistrem geografii, glacjologiem, doktorantem na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Ciepły fascynuje się turystyką wysokogórską i podróżami, jest uczestnikiem wypraw polarnych na Spitsbergen.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


