Konsorcjum firm Libud oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wykona I etap modernizacji ul. W. Skotnica. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,2 mln zł i obejmie odcinek od posesji nr 42 do skrzyżowania z ulicą Janowską.
W środę (16.07) nastąpiło przekazanie placu budowy. W przekazaniu brali udział pracownicy Urzędu Miasta Mysłowice, radni, przedstawiciele wykonawcy (konsorcjum Libud i WPRD) MPWiK Mysłowice oraz Tauron Ciepło.
Pierwszym zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej remontu.
W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia jezdni, wykonane zostaną zatoki autobusowe z kostki granitowej, wjazdy na posesje oraz na większej części drogi jednostronne chodniki. W miejscach, gdzie pozwalają na to tereny zielone, zaprojektowano dodatkowe miejsca parkingowe.
Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2015 r.
O szczegółach dotyczących remontu Wielkiej Skotnicy poinformujemy z początkiem przyszłego tygodnia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












