„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… Co to będzie, co to będzie…” – pod takim hasłem, zaczerpniętym z ludowego obrzędu karmienia i pojenia zmarłych dusz, opisanego w „Dziadach” Adama Mickiewicza, w filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej została zorganizowana kolejna akcja czytelnicza promująca tym razem thrillery i literaturę grozy.

Czytelnicy poprzez pełną „strasznych” elementów wystawę, z plagą snujących sieć pająków, ze stadem przelatujących nietoperzy, z kałużą krwi i z nawiedzonym domostwem w tle, obrazowo nakłaniani są do zapoznania się z literaturą, w której dominuje strach, niebezpieczeństwo i dreszcz emocji.

Bibliotekarze oferują zainteresowanym czytelnikom szeroką gamę horrorów, na których stronach zło, w postaci czarnego charakteru, paraliżującej fobii, ciemności, przemocy, czy potworów ze świata nadprzyrodzonego, pozwala przeżyć wirtualne niebezpieczeństwo, siedząc bezpiecznie w swoim domowym fotelu. Wystawa obejmuje książki mistrzów gatunku: Stephena Kinga, Grahama Mastertona, Deana Koontza, jak i audiobooki wielu innych pisarzy uprawiających literaturę grozy.

Akcja, która w niebanalny sposób przyciąga uwagę czytelników, propagująca „straszne książki”, potrawa w Filii nr 7 do końca października.