Dzisiaj od godziny 5.00 na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.
Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg przeprowadzone są od godziny 5.00 i potrwają do godziny 13:00. Policyjne patrole kontrolują stan trzeźwości w całym województwie.
Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


