Z inicjatywy Komendanta Straży Miejskiej Mysłowice Gintera Płazy, w sali gimnastycznej I LO odbyły się warsztaty z podstaw samoobrony dla członków mysłowickiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych.
Program zajęć z samoobrony został przygotowany przez posiadających odpowiednie kwalifikacje strażników miejskich specjalnie z myślą o starszych osobach z dysfunkcją wzroku. Głównym celem zajęć była pomoc w wykształceniu pewności siebie i umiejętności wychodzenia z konfliktów. Duży nacisk położono także na wyrobienie u uczestników odruchów obronnych oraz sposobów kontrolowania lęku przed atakiem napastnika.
Zajęcia oparte zostały na nauce prostych, lecz skutecznych technik przydatnych podczas realnego zagrożenia, by osoby te mogły zareagować szybko i pewnie.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


