Cyberprzemoc i odpowiedzialność nieletnich za czyny zabronione były tematem zajęć dydaktycznych, jakie przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 1 policjanci z mysłowickiej komendy.
Zajęcia z uczniami klas VI przeprowadził asp. Dariusz Opatrzyk, funkcjonariusz ds. profilaktyki społecznej KMP Mysłowice. Podczas spotkania uświadomiono uczniom zagrożenia, jakie niesie ze sobą codzienne korzystanie z sieci, podpowiedziano też jak korzystać z telefonu i internetu w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych.
Podkreślono również, że wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że każdy krok w internecie pozostawia ślad, że internet nie daje anonimowości i łamanie prawa w sieci lub przy jej pomocy będzie wykryte.
Uczniów mysłowickiej “jedynki” poinformowano również o przejawach demoralizacji do jakich najczęściej dochodzi w placówkach oświatowych i wynikających z tego konsekwencji prawnych, a także o odpowiedzialność prawnej za popełniane czyny karalne.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


