26 września w bibliotece Gimnazjum nr 3 odbyła się wystawa poświęcona 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Wszyscy obecni w tym dniu uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie i zapoznani z tematyką dotyczącą powstania i funkcjonowania Polskiego Państwa Podziemnego. Młodzież dowiedziała się o walkach Polaków na frontach II Wojny Światowej, o działalności władz polskich na emigracji, poznała symbole Polski podziemnej oraz działalność konspiracyjną ludności i jej walkę z okupantem. Wydarzenie przygotowała Magdalena Wala nauczycielka historii we współpracy z bibliotekarką Joanną Ganszczyk.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


