Policjanci z Mysłowic zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z celnikami z Katowic, zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier losowych. Ich właściciele odpowiedzą za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. grozi im wysoka grzywna oraz nawet do 3 lat więzienia.
Wspólne działania policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z mysłowickiej komendy oraz celników z Urzędu Celnego w Katowicach ukierunkowane były na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia. „Na celowniku” stróżów prawa znalazł się lokal w centrum Mysłowic. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, celnicy zabezpieczyli trzy nielegalne urządzenia, na których działały gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Funkcjonariusze Urzędu Celnego będą również prowadzili wobec właściciela postępowanie z kodeksu karnego skarbowego. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna lub kara do 3 lat więzienia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











