Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali poniedziałkowe (2.01) działania „Trzeźwość”. Każdy z przebadanych podczas akcji kierowców był trzeźwy.
Przedmiotowa akcja prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
Podczas poniedziałkowych działań, które trwały od godziny 4:00 do godziny 12:00, drogówka skontrolowała blisko pół tysiąca kierowców. Wszyscy z nich okazali się osobami odpowiedzialnymi!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













